Mistral Suites

Mistral Suites Valencia är ett utmärkt ställe att bo på i distriktet Benimaclet och ligger ungefär 25 minuters promenad från San Pedro y Santa Maria katedral. Wi-Fi erbjuds för gästernas affärs- eller fritidsbehov.

För ökad komfort erbjuds en separat toalett och en dusch i lägenheten. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

Boendet erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, såsom ett minikök samt matplats.

För sportentusiaster har den här lägenheten ett utmärkt läge 950 meter från Las Palmas evenemangsplats och 3 km från Drottning Sofias konstpalats. Gästerna bor 2 km från Gulliver kids park och ungefär 3 km bort från tågstationen Norte. Busshållplatsen Emili Baro - Francesc Martinez ligger i närheten av Mistral Suites med 1 sovrum, och tunnelbanestationen Machado ligger mindre än 450 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Mistral Suites Valencia
Benimaclet
Mobilpris

Benimaclet

7.7
Bra 3 recensioner
523 m från boendet
Fitness & Spa, Suite Atalanta Valencia
Mobilpris

Fitness & Spa, Suite Atalanta Valencia

5.6
Okej 15 recensioner
711 m från boendet
USD 140 USD 126
per natt
Travel Habitat Benimaclet Vista Hermosa Suites
Mobilpris

Travel Habitat Benimaclet Vista Hermosa Suites

750 m från boendet
USD 184 USD 166
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Valencia Flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Norte train station
    2,9 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Matbord

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 17:00 till 23:30
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    LicensnummerESFCTU000046061000276656000000000000000000VT-58044-V,VT-58044-V
    Vanliga frågor
    • ❓
      Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Mistral Suites?
      Populära sevärdheter nära Mistral Suites inkluderar San Pedro y Santa Maria katedral, som ligger 25 minuters promenad.
    • ❓
      Finns det gratis Wi-Fi på Mistral Suites?
      Internet tillhandahålls gratis på Mistral Suites.
    • ❓
      Hur stort är lägenheten?
      Lägenheten har en total yta på 45 m².
    • ❓
      Hur många gäster kan bo på denna lägenhet?
      Denna lägenhet erbjuder boende för upp till 2 gäster.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Valencia Flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Norte train station
    2,9 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Mistral Suites Valencia

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng